תרמו לנו

צוות כישורית מפתח כל העת רעיונות ומיזמים חדשים על מנת להמשיך ולשפר את איכות החיים של החברים ולהרחיב את היצע האפשרויות וההזדמנויות האישיות והתעסוקתיות עבורם.
כישורית נסמכת על תרומות ונדיבות לבם של התומכים בה במימון חלק ניכר מהפעילויות שלה.
על מנת שנוכל לממש את כל אלה ולהפוך אותם למציאות עבור החברים, אנו זקוקים לשותפים לדרך. אנו נשמח לעזרתכם ונעריך כל תרומה.
כישורית הינה חברה רשומה (חל"צ) פטורה ממס בישראל, ארה"ב, אנגליה וקנדה

איך ניתן לתרום?
למתן תרומה באמצעות העברה בנקאית, פרטי חשבון הבנק שלנו: בנק דיסקונט, שד' הגעתון 29, נהריה. סניף 097, מספר חשבון: 711411.
למתן תרומה באמצעות צ'ק אתם מוזמנים לשלוח אלינו לכתובת: ד.נ. בקעת בית הכרם 2012300 (אנא ציינו ע"ג המעטפה "עבור מחלקת גיוס משאבים").
למתן תרומה מקווננת באמצעות כרטיס אשראי (דרך PayPal), לחצו כאן:

בנוסף ניתן להעביר תרומות מחו"ל באמצעות אגודת הידידים של כישורית בארצות הברית (AFOK (The American Friends of Kishorit, אנגליה (BFOK (The British Friends of Kishorit או קנדה (CFOK (The Canadian Friends of Kishorit

כיצד לייעד את התרומה?
באם אתם מעוניינים לייעד את התרומה לפרוייקט מסוים בכישורית, אנא שלחו אלינו אימייל לכתובת shira.kishorit@gmail.com, ופרטו את בחירתכם ורצונכם. אנו נשמח כמובן לכבד זאת. בהמשך הטקסט בעמוד זה תוכלו לקרוא אודות פרוייקטים הנמצאים בהקמה או פרוייקטים המתוכננים לעתיד.

נשמח לשלוח אליכם תעודת הודיה על התרומה - על שמכם או לכבוד מי שתחפצו. 

* לקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור קשר עם מחלקת גיוס המשאבים שלנו: בטלפון: 04-9085313 ,052-224-0722 או באימייל: shira.kishorit@gmail.com.
* כישורית הינה עמותה רשומה לצרכי מס הכנסה לפי סעיף 46.
 
לכישורית כמה תוכניות לפרוייקטים עתידיים שנשמח לעזרתכם במימושם:

הקמת בית כנסת

מרכז קהילתי רוחני
כישורית מתאפיינת בפלורליזם בכל הקשור לדעות ולאמונות של החברים בה, ופתוחה לכל זרמי הדת היהודית. בין חברי כישורית ישנם חברים המוצאים עניין עמוק בתכני הדת היהודית, וכישורית הקימה לאחרונה בית כנסת בכפר, בו יכולים החברים לאמץ את המסורת היהודית, באופן שיתופי ובאופן אישי. בית הכנסת מהווה מוקד עבורנו בכישורית, בו ניתן להתכנס יחדיו מדי שבוע לתפילת השבת, לחגוג חגים יהודיים, ללמוד שיעורי תורה, ושיעורים אודות הזהות היהודית וההיסטוריה של העם היהודי.
בית הכנסת משמש גם את חברי קיבוץ כישור, המתאכלס וחווה תחייה מחודשת בימים אלה עם הצטרפותן של 100 משפחות המקימות בו את ביתן, ובתוך כך יהווה מקום והזדמנות למפגש ויצירת קשר בין חברי הקיבוץ לחברי כישורית.
חשיבות הטקסיות לתהליך השיקום
ההמשכיות, ההישנות והקביעות שבתפילה היהודית, מעניקים תחושה של שייכות, יציבות ורוגע. היבטים אלה חשובים מאוד לחברי הקהילה. ההזדמנות ללבוש בגדים חגיגיים, להתפלל ביחד, לשיר נעימות מסורתיות ולהרגיש חלק מכלל - מוסיפים מימד נוסף לטיפול השיקומי ולמסגרת החיים של החברים בכישורית.
 
התוכנית

בנייתו של בית הכנסת הסתיימה. בית הכנסת כולל אולם תפילה מרכזי, חדרי לימוד, מטבחון ואולם כניסה קטן. 
אפשרויות התרומה להלן יאפשרו לנו לרהט את בית הכנסת, ולהפוך אותו ממבנה ריק, לבית רוחני לחברים :
150 כיסאות                                $40,500
ארון הקודש (450X150                  ($40,500
שולחן תפילה מרכזי                      $18,000
מחיצה ניידת                               $10,000
דלתות כניסה כפולות                     $11,000
סה"כ                                       $120,000                                
 
נשמח להציב לוחית הנצחה על שם כל תורם או יקיריו באולם התפילה המרכזי.

"בית כנסת טוב זה מקום קדוש, שאנשים יכולים ללכת אליו ולהרגיש דבר מה שאינם מרגישים בשום מקום אחר...".

- שמעון פרנקלין, חבר כישורית

להדפסת הפרוייקט

פיתוח עסקים ומרכזי תעסוקה

בכישורית אנו מאמינים כי תעסוקה יצרנית ומספקת הינה נדבך משמעותי בדרך לעצמאות מרבית ושיקום. העבודה מקנה לחברים עיסוק, מעצבת מסגרת ולוח זמנים ליומיום, מפעילה את הראש והגוף, מגרה את החושים ומהווה אמצעי לאימון ושיפור תפקודי. בנוסף העבודה מהווה מקור למימוש עצמי ומשמעות.
בכישורית פועלים ענפי תעסוקה המייצרים תוצרת חקלאית ומוצרים בני קיימא הנמכרים בשוק החופשי, אשר מטרתם העיקרית היא לספק תעסוקה אמיתית ומשמעותית לחברי הקהילה. מרבית החברים עובדים בענפי התעסוקה המגוונים, וכ-10%מהחברים, אשר בוחרים בכך, יוצאים לעבודה מחוץ לכישורית בשוק החופשי.

על מנת שענפי התעסוקה ימשיכו להוות מקור יציב לתעסוקה עבור חברי כישורית, עליהם בראש ובראשונה להתקיים כלכלית.

במהלך 3 השנים הקרובות אנחנו מקווים לקלוט 15-20 חברים חדשים בכישורית, ולשם כך בכוונתנו ליצור 14 מקומות עבודה חדשים לחברים, במסגרת 2 תחומי עיסוק:
 
1. הקמת מחלקת מחשוב בכישורית: על פי התוכנית 3 חברים יעבדו באופן קבוע עם איש מחשבים מקצועי, ויהיו אחראים בין היתר על הכנסת תכנים ועדכונים לאתר האינטרנט של כישורית, יכתבו בלוגים אודות חייהם בכישורית, וילמדו מיומנויות מחשב ושיווק אינטרנטי. תעסוקה זו של חברים בתפעול אתרי האינטרנט שלנו, תחסוך לכישורית סכומי כסף המשולמים כיום לחברה חיצונית. 
עלות רכישת מחשבים וציוד נלווה ל-3 חברים הינה 5,000$.  עלות שכר לאיש מחשבים מקצועי בחצי משרה לשנה הינה: 30,000$.
 
2. פיתוח המגבנה: לפני מספר שנים הקמנו בכישורית מגבנה, במהלכן אנשינו למדו את מלאכת הכנת הגבינה והתנסו בשיטות הכנה שונות. נכון להיום הגבינות המיוצרות מספקות את התצרוכת של המטבח המקומי שלנו, ומטרתנו לייצר מבחר גבינות קשות ורכות, ויוגורטים שיימכרו גם לשוק החיצוני. אנחנו מאמינים שענף עסקי זה יניב רווח יפה לכישורית. 
עלות רכישת הציוד הדרוש והרחבת המגבנה הינה 1,000,000$.

להדפסת הפרוייקט

הרחבת כישורית: בניית יחידות דיור נוספות

כישורית רואה חשיבות רבה בכיבוד המרחב האישי של החברים, והדבר בא לידי ביטוי גם ביחידות דיור פרטיות, השונות בצורה ניכרת מיחידות הדיור המוסדיות. הבתים מעוצבים בסגנון כפרי וצבועים בצבעי פסטל, הטבע ניבט מכל עבר, הכל ירוק, פורח ומטופח.
בית של אוטונומיה
כישורית הינה בית לחברים לכל חייהם, והיא שואפת לאפשר לחברים לממש את עצמאותם בכל תחומי החיים – במגורים, בקבלת החלטות אישיות ובניהול מערכות יחסים. החברים יכולים לבחור אם הם רוצים לגור לבד או עם שותפים (כמובן בהתייעצות עם אנשי הצוות והמטפלים), יש גם זוגות החיים יחד, חלקם אף זוגות נשואים (שחברו זה לזו בכישורית).
הצורך שלנו
כישורית כיום בתפוסה מלאה, ולא יכולה לקלוט חברים חדשים, על אף רשימת ההמתנה הארוכה והביקוש ההולך וגובר לשירותיה. על מנת שנוכל לעזור למשפחות נוספות למצוא פיתרון ארוך טווח לילדיהם בעלי הצרכים המיוחדים, עלינו לבנות 10 יחידות דיור נוספות. חלק מיחידות הדיור הדרושות מיועדות ליחידים, חלקן עבור שותפים וחלקן עבור זוגות. גודלה של יחידת דיור הינו 40 מ"ר, והיא כוללת ריהוט הולם, חדר רחצה, סלון, וחדר שינה. לכל יחידה יש מרפסת, וכן גישה נוחה לשביל המרכזי ולמדשאות הנרחבות של כישורית. לכל יחידה נגישות מלאה לנזקקים לכיסאות גלגלים.
היו שותפים
כישורית איננה מקבלת כל תמיכה ממשלתית למטרה זו. לכן, על מנת שנוכל להרחיב את קהילת כישורית ולהוות בית לחברים נוספים, אנו זקוקים לתמיכה כספית. עזרה במימון יחידת מגורים אחת או יותר, תוכל לאפשר שקט נפשי למשפחות נוספות אשר אינן יכולות למשיך ולדאוג לילדיהם הבוגרים בעלי הצרכים המיוחדים.
 
עלות בניית יחידת דיור הינה 100,000$. עלות בניית מתחם מגורים נוסף, אשר יכלול 10 יחידות דיור הינה 1,000,000$. נשמח לקרוא למתחם המגורים על שם התורם או יקיריו. 

להדפסת הפרוייקט

אגודות הידידים שלנו
לכישורית אגודות ידידים בחו"ל וניתן להעביר אלינו תרומות גם באמצעותן:

אגודת הידידים בארה"ב AFOK 
(The American Friends of Kishorit)

אגודת הידידים באנגליה BFOK 
(The British Friends of Kishorit)

אגודת הידידים בקנדה CFOK . 
(The Canadian Friends of Kishorit)