בריאות ואיכות סביבה

תפיסת הבריאות בכישורית הינה הוליסטית, הרואה באדם אחדות של גוף ונפש. על פי תפיסה זו, החלקים השונים בחייו של אדם קשורים זה בזה ומשפיעים כמכלול על רווחתו ובריאותו של האדם. הסביבה, היחסים הבינ-אישיים, הרגלי החיים והמצב הרגשי ארוגים זה בזה. על כן, השיטה הטיפולית בכישורית משלבת טיפול רפואי ושימוש בתרופות במקרה הצורך, עם תזונה נכונה, פעילות גופנית ואיזון המצב הרגשי.
.
תזונה  
רבים מהחברים בכישורית סובלים מבעיית עודף משקל. בעיה זו בולטת יותר בקרב בוגרים עם קשיים תפקודיים, בין היתר בשל רמה נמוכה של פעילות פיזית, משמעת עצמית ירודה והשפעת התרופות. זאת בצרוף פגיעות אורגניות שונות, גורמים לכך שרבים מהחברים סובלים מבעיות בריאות כרוניות כגון סכרת, לחץ דם גבוה, שומנים בדם, בעיות בתפקודי כבד ואסתמה, מה שמחייב מתן תשומת לב מיוחדת לאורח חיים, הרכב המזון ואיכות הסביבה שיתמכו בבריאות ויקטינו השפעה של רעלים זיהומים וגורמי מתח.
דגש מיוחד ניתן לטיב המזון המוגש לחברים בחדר האוכל. המטבח מקבל ירקות מגן הירק האורגני, פירות מהבוסתן האורגני, ביצי חופש אורגניות מהלול, חלב גבינות ויוגורט מדיר העיזים ולחמים מהמאפייה שלנו. המטבח נמנע משימוש במזון מעובד, אבקות מרק וצבעי מאכל. החברים מקבלים ייעוץ דיאטטי ובמקום נערך חוג לשומרי משקל.

פעילות גופנית
הצוות מעודד את החברים להשתמש בחדר הכושר הפועל במקום, בבריכה, ולעסוק בפעילויות ספורט ותנועה במסגרת החוגים, כאשר המטרה היא להטמיע בחיי חברי כישורית עקרונות של אורח חיים בריא. היות ופעילות גופנית מובנית ומפוקחת הינה נדבך חשוב בהשגת המטרה, השאיפה היא שהפעילות הגופנית, על גווניה השונים, תהווה עבור החברים מוקד פעילות מרכזי בכפר. אוכלוסיית כישורית מתאפיינת ברובה ברמת מוטיבציה נמוכה מאד, בבעיות קשב והמשכיות תפקודית על רצף זמן, וברמת התמדה נמוכה בכל הנוגע להתחייבות ארוכת טווח, כך שההבנה היא כי יש לשים דגש על הגברת המוטיבציה של החברים. לשם כך אנו מתבססים על הפלטפורמה הייחודית הקיימת ופועלת בכישורית. בהתאם לגישה המערכתית-הוליסטית הנהוגה בכישורית, כל צוות העובדים של כישורית (המקצועי, הרפואי, הניהולי ועוד) לוקח חלק פעיל בתהליך השיקום של החברים, נמצא בקשר אישי וטיפולי איתם במהלך היום ומקיף אותם בכל תחומי החיים. בהתאם לכך, הצוות כולו (ובוודאי צוות חדר הכושר) לוקח חלק בהנחלת התוכנית ומהווה דוגמה אישית ומודל לחיקוי, תמיכה ודרבון עבור החברים. החשיבות שבפעילות גופנית מוסברת לחברים תדיר במהלך העבודה איתם, ובתוך כך הם מקבלים משובים חיוביים לאורך האימון כולו. מתחם חדר הכושר והבריכה הינם מקום 'מזמין' עבור החברים, שנעים להם להגיע אליו ולהתאמן, במקום ציוד כושר מקצועי וחדיש, ובראש ובראשונה הצוות מעניק יחס האישי וקשוב לכל חבר וחבר. לכל חבר הלוקח חלק בתוכנית (וגם לאלה שלא, בשאיפה שיצטרפו בהמשך) נבנית תוכנית אימון פרטנית ותוכנית זו נשמרת בתיק אישי מסודר בחדר כושר. יעדי התוכנית הם ריאליים והדרגתיים עבור אותו חבר לביצוע ושיפור. לכל חבר מוגדרת משימה חודשית בה ישאף לעמוד עד לסוף אותו חודש. בנוסף לתוכנית הכתובה, מתקיים גם מעקב נוכחות פרטי שיצביע על מידת ההתמדה. 

אורח החיים ואיכות הסביבה
אורח החיים וסביבת החיים בכישורית מכוונים להעניק תמיכה מרבית בבריאות החברים ובאיכות הסביבה.
תשומת לב רבה ניתנת לאסתטיקה, הן של המבנים והדירות, והן של הסביבה החיצונית. הבתים מעוצבים בסגנון כפרי וצבועים בצבעי פסטל, הטבע ניבט מכל עבר, הכל ירוק, פורח ומטופח. מדשאות נרחבות פזורות ברחבי כישורית, ולשימוש החברים עומדים חדר כושר, אורווה, בריכת שחייה טיפולית, מועדון וסטודיו לאומנות. אווירה של רוגע  ונעימות שורה במקום, ואנו מאמינים שיש לכך השפעה מבורכת על החברים והצוות.
 
כישורית שמה לה למטרה להתקיים כקהילה עצמאית בת-קיימא ומשקיעה מאמצים רבים בחקלאות אורגנית ידידותית לסביבה ובהכשרה מקצועית.
ענפי העבודה נבחנים בהתאם לתרומתם הטיפולית-שיקומית לחברים, נחיצותם כענפי שירות ויכולתם להתקיים כיחידות רווח בעלות יכולת קיום כלכלית עצמאית. השאיפה היא להפוך בהדרגה לקיבוץ אקולוגי, ובתוך כך להימנע משימוש בחומרי דישון והדברה, להשתמש בקומפוסט מקומי המיוצר בכישורית לצורכי הנוי והחקלאות, ולטהר את מי הביוב לשימוש חוזר.
 

המטבח של כישורית

המטבח של כישורית, האחראי על הארוחות והסעודות בכישורית, בנוי ופועל בהתאם לסגנון הקיבוצי, וגם הוא מהווה ענף תעסוקתי לחברים.

10 חברים עובדים במטבח לצד הצוות השכיר, מחולקים למשמרות בהתאם לזמני הארוחות, ועוסקים במגוון תפקידים ומשימות, כל אחד בהתאם ליכולותיו ומגבלותיו: עריכת השולחן, סידור מפות ופרחים על השולחנות (על כל שולחן מונח יום יום אגרטל עם פרחים טריים), הגשה לשולחנות, ניקיון והדחת כלים, ועזרה לשף בהכנת האוכל.