הבית הסיעודי

כישורית הינה בית לכל החיים לחבריה, ועל כן הוקם במקום גם בית סיעודי שנועד לתת פתרון לחברים חולים ולחברים בעת זקנתם, במסגרת הקהילתית.
הבית הסיעודי נותן מענה לשלוש קבוצות של חברים:

חברי קהילה המוגדרים לעת זקנתם כתשושים – בקרב אנשים עם צרכים מיוחדים מתקיים תהליך הזדקנות מואץ בשל ליקויים אורגניים ושימוש ממושך בתרופות. שלב זה מחייב רמת פיקוח הדוקה בשל אובדן הקשר עם הזמן והמקום.

חברים הנזקקים לחלופת אשפוז פסיכיאטרי – חלק מהחברים לוקים לעיתים בהתפרצויות פסיכוטיות המלוות לעיתים בהתנהגויות שהצוות והקהילה אינם יכולים להכיל, ונזקקים לאשפוז שנעשה בדרך כלל בבית חולים פסיכיאטרי. האשפוז החיצוני גובה מחיר רגשי כבד, גורם לקטיעת רצף החיים, ולנסיגה בתהליך השיקומי. אשפוז בבית הסיעודי, בו נמצא צוות המיומן בטיפול במצבי משבר וליווי צמוד, מאפשר ניתוק מינימאלי מהסביבה התומכת של החבר, מונע נסיגה מנטאלית המחייבת תקופת הסתגלות מחודשת, ומקטינה את השפעת ההתפרצות הפסיכוטית על התהליך השיקומי.

השגחה על חברים במהלך מחלה – כאשר חבר לוקה במחלה כרונית הדורשת טיפול מיוחד הוא יוכל לקבל בבית הסיעודי את ההשגחה והסיוע הייחודיים הנדרשים בשל מצבו. גם חברים הלוקים במחלה קלה כמו שפעת או וירוס יוכלו להיות בסביבה מטפלת ולא להישאר לבד בדירתם.
 

נעימות ורוגע

תשומת לב רבה ניתנת בכישורית לאסתטיקה, הן של המבנים והדירות, והן של הסביבה החיצונית.

הבתים מעוצבים בסגנון כפרי וצבועים בצבעי פסטל, הטבע ניבט מכל עבר, הכל ירוק, פורח ומטופח. מדשאות נרחבות פזורות ברחבי כישורית, ולשימוש החברים עומדים חדר כושר, אורווה, בריכת שחייה טיפולית, מועדון וסטודיו לאומנות.

אווירה של רוגע  ונעימות שורה במקום, ואנו מאמינים שיש לכך השפעה מבורכת ומבריאה על החברים והצוות.