הצוות

כישורית הינה בית לכ-160 חברים. בכישורית כ- 175 עובדים בשכר וכ- 20 מתנדבים המקדישים שנה מחייהם טרם הגיוס לצבא.
בהתאם לגישה המערכתית-הוליסטית הנהוגה בכישורית, גורמים רבים נמצאים בקשר אישי וטיפולי עם החברים במהלך היום. הצוות הסוציאלי, צוות הבית, אנשי התחזוקה, עובדי חדר האוכל, המתנדבים וההנהלה, כולם חלק בלתי נפרד מהחיים ביישוב. אוכלים בצוותא בחדר האוכל, עובדים עם החברים במהלך היום, חוגגים חגים ואירועים ביחד, חווים, מתנסים, ומתמודדים עם אתגרים משותפים.
 
הצוות הסוציאלי
הצוות הסוציאלי המקצועי הוא עמוד השדרה של רשת התמיכה לחברים. כל איש צוות מלווה מספר חברים באופן קבוע, ובנוסף לפגישה אישית שבועית, הוא נגיש לכל חבר לשיחות בלתי פורמליות רבות המתקיימות כחלק מהשגרה.
אנשי הצוות המקצועי נמצאים בקשר מתמיד גם עם כל מי שמקיף את החבר: המדריכים התעסוקתיים בענפים, אימהות הבית, בני המשפחה והצוות הרפואי - האחיות במרפאה, רופא המשפחה והפסיכיאטרית של כישורית.
לעזרת איש הצוות הסוציאלי עומד מערך צוותי נרחב הכולל שתי פגישות עדכון יומיות קבועות. בבוקר - עם כל אנשי הצוות וההנהלה, המיועדות לעדכון, עזרה הדדית והדרכה. ופגישת החלפת משמרת עם צוות הערב בשעות אחה"צ.

צוות הערב
בשעות אחר הצהריים מגיע לכישורית צוות הערב ולאחר עדכון לגבי אירועי היום, הוא הופך לכתובת אליה פונים החברים לפתרון כל בעיה שעשויה להתעורר בהיעדרות אנשי הצוות. צוות הערב אחראי, ביחד עם החברים, ליציקת תוכן ועניין לפעילויות הפנאי במקום.

צוות הבית
צוות הבית עוזר לחברים לנהל את סביבתם האישית. מלבד סיוע בניקיון ובסידור יום יומי של מתחמי המגורים, הצוות גם מייעץ לחברים בנושאי היגיינה אישית, עוזר בארגון הארון הפרטי שלהם, ובהקניית מיומנויות חיים.

חדר האוכל
שלוש פעמים ביום נפגשים כל החברים והצוות לארוחות משותפות בחדר האוכל, בדיוק כמו בקיבוץ של פעם, וזו הזדמנות טובה לחברים להיפגש, ליצור חברויות, לשוחח, לשאול, ובעיקר - לחוש את נוכחותו של הזולת.

ההנהלה – דלתם של מנהלי כישורית והמזכירות פתוחה תמיד בפני החברים  והכל נמצאים בקשר אישי, פתוח וחם זה עם זה. 

שנת שירות בכישורית

בכל שנה כ-20 מתנדבים צעירים לפני צבא מצטרפים לכישורית לתקופה של שנה, במסגרת 'שנת שירות'.

בתוך זמן קצר הם הופכים לשותפים מלאים בחיי הקהילה, רוקמים קשרים חברתיים עם החברים, מסייעים בפעילויות ולעיתים משמשים כחונכים אישיים. המתנדבים, המהווים עבור החברים חיבור נוסף לקהילה הרחבה, מעשירים את חייהם בצחוק, בשמחה, באנרגיה צעירה, במרץ ובעזרה פרקטית.

וכפי שהמתנדבים עצמם מצהירים - ההעשרה הינה דו-כיוונית, השנה בכישורית הינה עבורם חוויה משנה חיים.