התחנה לטיפול משפחתי – כישורית

התמחות בעבודה עם משפחות לילדים\בוגרים בעלי צרכים מיוחדים.
 
כישורית הינה בית לחיים עבור בוגרים בעלי צרכים מיוחדים בתחום הנפשי, ההתפתחותי והריגשי, הכפר ממוקם בגליל המערבי באמצע הדרך בין כפר ורדים לכרמיאל.
 
משפחה לילדים\בוגרים בעלי צרכים מיוחדים
חיי המשפחה מורכבים ותובעניים מאד, כל משפחה מתמודדת עם מורכבויות כמו גידול ילדים, זוגיות ופיתוח קריירה. בואו של ילד לעולם מהווה נקודת מפנה בהתפתחות המשפחה.
המציאות וההתמודדות הופכים מורכבים יותר כשמדובר בבואו לעולם של ילד עם צרכים מיוחדים. גידולו של ילד זה עלול לחולל שינויים רבים במעגל חיי המשפחה. החריגות יוצרת דרישות חדשות ואתגרים יחודיים. משאבים רבים (זמן, כסף, תשומת לב) מופנים לילד זה. המשפחה עשויה לעבור סערה וטלטלה ריגשית הכוללת לא פעם תסכול, אשמה, בושה, חרדה ובדידות.                                                                
זהו מסע ארוך של שינויים ומעברים בחיי המשפחה, הדורשים שוב ושוב עבודה פנימית, הסתגלות והתמודדות, תהליך המתחיל ברגע בו מתעורר החשד לליקוי.
 
מהו טיפול משפחתי
התערבות, המגייסת את  המשפחה כולה או לפחות חלק מחבריה.
בטיפול עוסקת המשפחה בהתמודדות עם קשיים שאמנם יכולים להופיע אצל היחיד אך משפיעים על המשפחה כולה ומכבידים על תיפקודה. הטיפול המשפחתי מבוסס על האמונה שהמשפחה מהווה מערכת תמיכה רגשית ותפקודית בעלת כוח רב.

להורים בעלי ילד\בוגר בעל צרכים מיוחדים נדרשים משאבים ריגשיים יחודיים לאורך השנים. כל שלב התפתחותי בחיי הילד עלול ליצור משבר במערכת הזוגית והמשפחתית (שילוב בגן\בית ספר, שיבוץ במסגרות חוץ ביתיות, גיל ההתבגרות, זוגיות).   
מאחר והילד\בוגר הינו בעל צרכים מיוחדים, המעורבות של ההורים מאד אינטנסיבית ופעמים רבות זקוקה לעזרה חיצונית.
בתחנה בכישורית נצבר ניסיון רב בעבודה מערכתית עם משפחות אלו. לדוגמה: אחד הנושאים המרכזיים החוזר כחוט השני, הוא תהליכי התלות – נפרדות והשחרור ההדדי.
צוות התחנה כולל: עובדים סוציאליים בעלי תואר שני ומטפלים משפחתיים, מדריכה מוסמכת בטיפול משפחתי.
דרך העבודה: המשפחה שנכנסת לתהליך לאחר אינטייק, מטופלת על ידי מטפל משפחתי בעל הסמכת M.A שמלווה אותה לכל אורך הדרך בתחנה נעשה שימוש במראה חד כיוונית המאפשרת ישיבה של צוות מאחורי המראה, דבר המרחיב את ההתבוננות על העבודה הטיפולית, מעצים את התהליך ואת הזוג ובני המשפחה. השימוש בה נעשה בהתאם להסכמה עם המשפחה.

לאתר התחנה לטיפול משפחתי כישורית 

דרכי הפנייה אלינו

  1. ניתן לפנות אלינו במייל:

          כלנית – welfare.calanit@kishorit.org.il
          סער – welfare.saar@kishorit.org.il

  1. בטלפונים:

          סער עו"ס ומטפלת זוגית – משפחתית: 052-3750007

          כלנית עו"ס ומטפלת זוגית – משפחתית: 052-8664242    

3. מזכירות הכפר: 04-9085110