כתבה באתר סנהדרינק: "הבה נגלילה"

מירה איתן מאתר סנהדרינק ממליצה על מסלול טיול למיטיבי לסת, ובין היתר ממליצה על יקב כישור:

"פתאום קלטתי שמזמן לא טיילתי בארץ סביב הנושאים האהובים עלי ביותר: יין, אלכוהול ואוכל. מיד שינסתי מותניים, או יותר נכון את ה'פוקוס' החביבה שלי, אספתי חברה אהובה שאוהבת בדיוק את אותם נושאים, ויצאנו ליום מרתק בגליל המערבי. אז היה פה יקב עם סיפור מאלף למנה ראשונה, מסעדה עם אוכל נהדר לעיקרית, ומזקקה עם מוצרים מרתקים לקינוח. ממש ככה.
יין למנה ראשונה
כישורית הוא כפר לבוגרים בעלי צרכים מיוחדים, הממוקם בקיבוץ כישור שבגליל המערבי העליון. אנשי כישור וחברי כישורית יצרו יחדיו קהילה שיתופית המאפשרת לבוגרים בעלי הצרכים המיוחדים להגיע למימוש עצמי ולעצמאות דרך תעסוקה יצרנית.

מרבית החברים עובדים בענפי המשק והשירות שבכפר, בכלבייה המשכנת גם אלופי תחרויות, במרכז תקשורת המפיק מגזין טלוויזיוני חודשי, בחוות הסוסים הטיפולית, בגן הירק האורגני, במאפייה, בלול תרנגולות החופש, במחלבת העזים האורגנית, במגבנה, בכרמים וגם… ביקב שהוקם במקום. ביקב נמצא מרכז מבקרים מזמין, המשקיף על כרמי הענבים והחורש הגלילי הטבעי. ניתן לסייר ביקב, ללגום ממבחר היינות וליהנות מהתוצרת האורגנית העשירה של כישור: הלחם, הגבינות, הירקות ועוד.

ביקב זכיתי לאירוח חם מצד ריצ'רד דיוויס – הכורם והיינן של היקב, יאיר אונא – מנהל השיווק, ואיתי להט המוכשר – היינן המלווה והיועץ של כישור. 80 דונם הכרמים של היקב ממוקמים סביבו, כאחוזת יין אמיתית, וכוללים את ענבי בורדו הקלאסיים וגם את ענבי עמק הרון. ליקב שתי סדרות: סדרת כרם כישור וסדרת כישור Savant (בספקטרום האוטיסטי המילה מציינת מישהו שמצטיין מאוד בנושא מסוים).

שלושה יינות לבנים, רוזה אחד, שלושה יינות אדומים – כולם מצטיינים בקו אופייני מובחן, איפוק, חמיצות טובה ואלכוהול לא גבוה מדי, בקיצור… יינות נהדרים לאוכל. ובעוד כחצי שנה ייצא לדרך גםGSM (גרנאש, סירה, מורבדר) שטעמתי מהחבית. תענוג. יש למה לצפות. והביקור מקסים". 18.7.15

לכתבה במלואה