פינת החי 'כישורי חיים' - מאת אבי פנחס

"הפעם נספר את סיפורה של פינת החי בכישורית. שמה של הפינה – כישורי חיים - נבחר לאחר משאל בקרב חברי כישורית, שבו התקבלה הצעתו של אורן, כאמור: כישורי חיים. השם הוא שילוב של כישורית + חיים (בפינת החי) וביחד: כישורי חיים.
ביום שישי 17/6 ביקרנו אצל דני, מנהל פינת החי. נהנינו מאוד והנה מעט מהרשמים.

מי הגה את רעיון פינת החי?

ובכן, כאשר לא נמצאה עבודה מתאימה לחברנו אדם, פלאח התחיל בבנייה זמנית של פינת חי צנועה, שם הסתובבו תרנגולות וברווזים. לאחר מכן, שוקי, חברו של דני, הציע לו לבוא לכישורית ולנהל ולפתח את פינת החי. עם הזמן הגיעו חיות חדשות, בהן צבים (כולל צב ענק סודאני); ראקונים שבאים מקנדה, הולכים על ארבע ונקראים ראקון רחצן (הם נקראים כך מכיוון שבכל פעם, לפני שהם אוכלים הם רוחצים את האוכל). כמו כן, יש בפינה אמו – שהוא עוף השני בגודלו בעולם אחרי יען, מוצאו מאוסטרליה והוא שייך למשפחת היענאים.
בנוסף חוטמנים, קיפודים לבנים, ג’וקים לחשנים, במבי (עופר), תוכים מכל הסוגים, יונים, בריכת דגים מיוחדת עם כל מיני דגים וחבצלות מים וכו’.

החיות הגיעו מהאוסף הפרטי של דני ודרך רכישה או תרומות.

סיפור שהיה כך היה:
יום אחד, חיפש דני אחרי נחש מיוחד. הוא ראה נחש שנקרא King Snake (כלומר, מלך הנחשים), שהוא נחש ידידותי ולא ארסי. הנחש הגיע לפינת החי ואחרי זמן קצר הוא ברח ונעלם. אחרי כחודש דני הבחין שגיא רץ אליו ובפיו בשורה: הנחש חזר. מאז הוא בכישורי חיים.

בכישורי חיים עובדים כשישה חברים: רינת, גיא, שירי, אורן, אדם, ושי (עושה תורנויות). חברים נוספים מתנדבים בפינה. במהלך היום גיא הוא החונך של אדם. הוא דואג לו בהצלחה מרובה.
עבודת החברים כוללת ניקיון, האכלה ותצפית על החיות. בניית כלובים ועוד.

דני, שהוא כיום בחור צעיר בן 43, היה לפני כן, מנכ”ל של חברת סורנטו, שהיא חברת גלידות.

מה הביא אותך לכישורית?
בסוכות שוקי הראה לדני את המקום ומאז הוא פה.

ההווי של פינת החי:
באים ב-07:30 לעבודה, ב-10:00 נפגשים במרפסת להפסקת קפה, אחר כך הולכים לארוחת צהריים, ובסיום יום העבודה ב-15:15 עושים הליכה של 45 דקות".

אבי פנחס, חבר כישורית, 2011