כלבייה

בכישורית מרכז כלבני המתמחה בגידול ומכירת כלבי שנאוצר ננסיים (בית גידול "בלוז לננסים"), בעלי ייחוס ותעודות, שחלקם הפכו לאלופי אירופה.
במרכז גם פנסיון לכלבים (הכולל ליווי וטרינרי, תאים מצופי קרמיקה וחימום במנורה בחורף, טיולים בחצר מרכזית גדולה), בית אבות לכלבים, מספרה ושירותי טיפוח לכלבים, ומרכז לימודי הכולל ספרות ענפה בנושאי כלבנות, אילוף ותרפיה בעזרת כלבים.
 
הכלבייה של כישורית היא ענף תעסוקה חשוב לחברי כישורית. מחקרים לאורך השנים מראים כי קשר עם בעלי-חיים עשוי לתרום תרומה משמעותית לבריאות הפיזית והנפשית של בני אדם. כך גם הקשר שבין בוגר בעל צרכים מיוחדים לכלב, עוזר לו לפתח קשרים חברתיים עם בוגרים בעלי צרכים מיוחדים אחרים, ועם אנשים בכלל. בקשר עם בעלי-חיים וכלבים בפרט, צפונות אפשרויות טיפוליות רבות לבעלי צרכים מיוחדים. הכלבים מסוגלים לספק צרכים כמו מגע, חברות, אהבה, תשומת לב, הבנת מעגל החיים, הפחתת מתח, הקטנת תחושות של תסכול, חוסר אונים ובדידות. כשחיפשנו ענפי תעסוקה לכישורית, הבנו שישנה התאמה מצוינת בין בניית מרכז כלבני לאוכלוסיית הכפר.
בחיפוש אחר מין הכלב המתאים בחרנו את השנאוצר והדקל הננסיים, לאור גודלם הקטן, בריאותם הפיזית הטובה, יכולתם לפנק ולהתפנק והיותם כלבים של איש אחד למרות שיאהבו את המשפחה כולה.

את הכלבייה מנהלת קיטי גילוס, במקורה רפתנית, ילידת הולנד, המגדלת כלבי בוקסר שנים רבות.

אתר האינטרנט של הכלבייה