תוצרת הכפר

כישורית בנויה על פי המודל הקיבוצי הישן של כלכלה משותפת, והיא מפעילה מספר עסקים, המהווים ענפי תעסוקה לחברים, המייצרים תוצרת חקלאית ומוצרים בני קיימא (ירקות אורגניים, ביצי חופש, חלב, גבינות עיזים, לחמים, יין ועוד). מטרתם הראשונית של העסקים היא לספק תעסוקה משמעותית לחברים, אולם עליהם גם להיות ריווחיים על מנת שנוכל לתפעלם באופן שוטף.
המוצרים עצמם מיועדים לתצרוכת המקומית של כישורית ובחלקם אף נמכרים ומשווקים בשוק החופשי. לחץ כאן לאתר המכירתי. פעם בשבוע מרכולית כישורית פותחת שעריה גם לקהל הרחב (ימי חמישי בין השעות: 13:30-16:30).
כך גם ניתן לבקר במרכז המבקרים של יקב כישור, לטעום מהתוצרת ולרכוש מיינות היקב. שעות הפתיחה של יקב כישור (בתיאום מראש): א-ה 15:00-10:00, שישי 14:00-10:00.

אנחנו מזמינים גם אתכם ליהנות מהתוצרת שלנו:

חלב עיזים, גבינות ויוגורטים

המיקום הגלילי של כישורית והאקלים באזור, אידיאלים לתפעול מחלבה. העדר הנוכחי שלנו כולל כ- 1,200 עזים (700 חולבות), המייצרות 500,000 ליטרים של חלב בשנה, מה שמציב את כישורית כאחת מיצרניות החלב המובילות בישראל. לצד המחלבה, ולאור הדרישה ההולכת וגוברת בארץ למוצרי חלב ממקורות לא תעשייתיים, הוקמה בכישורית גם מגבנה, המשתרעת של שטח של כ- 140 מ"ר, ומייצרת מגוון גבינות בוטיק איכותיות (צפתית, פטה, תם, קרוטאן - בסגנון קממבר, ועוד) ומוצרי חלב נלווים (יוגורט טבעי, יוגורט פירות). המגבנה כוללת ציוד אחסון ופסטור חלב, מקררים ומתחם אריזה. מוצרי המגבנה משמשים לצריכת תושבי כישורית, ובהמשך עתידים גם להיות משווקים למעדניות גורמה ושווקים יוקרתיים. 
 
ניתן לרכוש את מוצרי המגבנה במרכז המבקרים שלנו.

ירקות אורגניים

בכישורית גן ירק אורגני הכולל חלקות גידול פתוחות תחת כיפת השמיים וכן חממות המאפשרות גידול מגוון רחב של ירקות גם במהלך חודשי החורף. לאחרונה הגדלנו את שטחו של הגן לכ-15 דונם והוספנו חממות נוספות, בהן אנו מנביטים ומגדלים מגוון נרחב של זרעים. גן הירק מספק כמעט את כל תצרוכת הירקות הפנימית של כישורית.
הירקות העונתיים, העלים והנבטים השונים - נמכרים גם במרכולית הכפר וכן משווקים החוצה לשוק החופשי. 
בנוסף, ניתן לבצע הזמנה אינטרנטית: לחץ

לחמים, מאפים, עוגות ועוגיות

המאפייה של כישורית מייצרת מגוון של מאפים, בין היתר – לחמים שונים (שיפון,  גרעינים/חמוציות/ זיתים/ עגבניות מיובשות ובזיליקום), חלות, לחמניות, באגטים, עוגות ועוגיות (חמאה ואגוזים, שוקולד צ'יפס, בראוניז, ללא סוכר, בישקוטי ועוד) וגרנולה. לקראת חגים ומועדים, מכינים במאפייה לחברים את המאפים הנהוגים (אוזני המן, סופגניות).
ניתן לרכוש את מוצרי המאפייה במרכז המבקרים שלנו.
 

יין כישור

בשלהי קיץ 2007 נטענו על אדמות קיבוץ כישור כרמי גפנים, במטרה לייצר יינות בוטיק שיימכרו בשוק החופשי. כעבור 3 שנים -  בקיץ 2010, בצרנו לראשונה וחנכנו את היקב.
בשנה הראשונה ייצרנו 9,000 בקבוקי יין, ומאז קו הייצור שלנו הולך וגדל, ואנו צופים כי כשהגפנים תגענה לבגרות, נגיע לייצור של כ- 55,000 בקבוקי יין בשנה.

כיום אנו משווקים 2 סדרות יין:  סדרת כרם כישור:  כישור לבן יבש, כישור רוזה, כישור סירה וכישור אדום, וסדרת כישור savant : אדום, ויונייה, וריזלינג.
היין כישור ביותר מ-70 חנויות יין ומסעדות יוקרה בישראל.
המנהל המקצועי של היקב הינו היינן והכורם ריצ'ארד דיוויס. דיוויס הינו בעל ידע וניסיון בניהול חקלאי שנצבר בשלוש מדינות שונות. איתי להט, יינן ברמה עולמית, הינו היינן המלווה והיועץ שלנו.
 
ליקב מרכז מבקרים, במסגרתו ניתן לסייר ביקב, ללמוד על תהליך הפקת היין, לצפות בסרט אודות כישורית והיקב, לטעום את סוגי היין השונים וכמובן לרכוש את יינות כישור.
לפרטים נוספים ניתן לפנות ליאיר אונא – 04-9085198, 0528701279.
לדף הפייסבוק של היקב לחצו כאן 
ניתן לרכוש את היין גם דרך אתר היקב
רכישה בארה"ב דרך www.israeliwinedirect.com
 

שירותי פנסיון ובית אבות לכלבים

בכישורית מרכז כלבני המתמחה בגידול ומכירת כלבי שנאוצר ותחש (דקל) ננסיים (בית גידול "בלוז לננסים"), בעלי ייחוס ותעודות, שחלקם הפכו לאלופי אירופה.
במרכז גם פנסיון לכלבים (הכולל ליווי וטרינרי, תאים מצופי קרמיקה וחימום במנורה בחורף, טיולים בחצר מרכזית גדולה), בית אבות לכלבים, מספרה ושירותי טיפוח לכלבים, ומרכז לימודי הכולל ספרות ענפה בנושאי כלבנות, אילוף ותרפיה בעזרת כלבים.
 
לפרטים נוספים אודות שירותי הכלבייה ובית הגידול, ניתן לפנות לקיטי גילוס – 04-9085224, 0527905702. כמו כן ניתן לקבל מידע באתר הכלבייה.  

שיעורי רכיבה טיפולית על סוסים ופנסיון

האורווה ומרכז הרכיבה הטיפולית בכישורית הם חלק משמעותי וחשוב בתהליך השיקומי של חברי הכפר. באורווה עובדים 7 חברים, וכיום יש בה 8 סוסים, חלקם שייכים לכישורית וחלקם מוחזקים בה במסגרת פנסיון. באורווה מתקיימים שיעורי רכיבה טיפוליים לחברי הכפר, לתלמידי בית הספר "זיו-כישורית" וכן לתושבי הסביבה.
הרכיבה הטיפולית מאפשרת טיפול בסובלים מהפרעות תקשורתיות כמו אוטיזם ופיגור, במי שחוו טראומות ברמות שונות, במי שסובלים מהפרעות פסיכיאטריות נפשיות, הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות.
 
לתיאום רכיבה טיפולית: ג'ודי קיי – 04-9085304, 0527905701. 

ביקור בפינת החי

בפינת החי בכישורית, דרות מגוון חיות - בעלי כנף, חיות בר, עופות דורסים, זוחלים ויונקים קטנים ועוד.
ענף פינת החי שלנו משתף פעולה עם החברה לרשות שמורות הטבע והגנים ועם בית החולים הווטרינרי של הספארי ברמת גן, במיזמים של החזרה לטבע ושיקום של מגוון בעלי חיים. אנו מסייעים לשיקום החיות ולהבראתן, ולאחר מכן משחררים אותן לביתן הטבעי. המיזם מציב מראה בפני החברים העובדים בפינת החי, ממנה הם יכולים לשאוב כוח ועידוד.
פינת החי פתוחה לקהל הרחב (בתיאום מראש), בהם תלמידי בתי הספר האזוריים. במסגרת הביקורים בפינת החי, מתאפשר לחברים ללמוד לעבוד בקבוצות, להדריך, ולתרגל יצירת קשר ולקיחת אחריות.

לתיאום ביקורים - דני אור-פוקס: 04-9085370, 0523353309.
 

שירותי הפקת סרטים וסרטוני תדמית

מחלקת התקשורת  של כישורית מפיקה סרטי תדמית על פי הזמנה ללקוחות רבים מחוץ לכישורית. ביניהם: בית החולים רמב"ם, המרכז הרפואי לבריאות הנפש מזרע, Colibri (חברת בת של ישקר), וורגוס, מתכת חניתה (סרטים לתערוכות מקצועיות גדולות בחו"ל), הסוכנות היהודית, שותפות 2000, עיריית כרמיאל, מוא"ז משגב וחוות דרך התבלינים (סרט למרכז מבקרים) ועוד. באולפני כישוריTV אולפן מולטיקאמרה משוכלל, שלושה חדרי עריכה וציוד צילום והקלטה מקצועי, מערכת ניתוב ניידת המאפשרת תיעוד כנסים, אירועי תרבות ועוד בשלוש מצלמות במקביל.
 
לפרטים והזמנת שירותי הפקה: ישראל אשל -  04-9085270, 0528277775.

אריזות מתנה אקולוגיות

ענף המחזור והפלסטיק הינו ענף עבודות רב תכליתי, המספק לחברים עבודות מגוונות, כאשר אחת מהן היא ייצור ידני עצמי של שקיות ייחודיות מנייר עיתון הנמכרות כאריזות לחנויות בכל רחבי הארץ. על כל שקית מודבקת תווית המעבירה את המסר החברתי-אקולוגי הטמון בה, המשלב מיחזור, קיימות ותעסוקה.
 
להזמנת אריזות מתנה לבית העסק: 04-9085111 (הגר)
 

ביקור במרכז המבקרים

מרכז המבקרים שלנו נמצא בלב ליבה של כישורית, משקיף על כרם הענבים והחורש הגלילי הטבעי הסובב אותנו. במסגרת הביקור ניתן לסייר ביקב בין חביות עץ האלון, ללמוד אודות תהליך הפקת היין, לצפות בסרט אודות כישורית וחלקם של החברים בתהליך יצירת היין, וכמובן לטעום מסוגיו השונים של יין כישור. 
 
במרכז המבקרים ניתן  לרכוש, לצד יינות כישור, גם את התוצרת האורגנית שלנו: מגוון גבינות קשות ורכות ויוגורטים שאנו מכינים במגבנה שלנו מחלב עיזים אורגני, לחמים מסוגים שונים, ועוגות ועוגיות, הנאפים במאפייה שלנו.

שעות פתיחה (בתיאום מראש): א-ה 15:00-10:00, שישי 14:00-10:00 (לתיאום ביקורים: 04-9085198, 052-8701279).

בעתיד הקרוב

שמן זית:
לאחרונה נטענו כרם זיתים אורגני של כ-250 עצי זית, ובכוונתנו להפיק שמן זית מפירותיהם (זנים פיקואל, ארבקינה ולצ'ינו),  שיימכר לשוק המקומי וגם ישמש לצריכה שלנו. החברים לקחו חלק בהכנת הקרקע לשתילה ובשתילה עצמה, ובהמשך הדרך יוכלו לקחת חלק גם בטיפול בעצים, במסיק השנתי (בסביבות חודש אוקטובר) ובהפקת שמן הזית. המטבח של כישורית, המתבסס על מרכיבי מזון בריאים ומזינים,  עושה שימוש נרחב בשמן זית. ייצור אישי של שמן זית, יחסוך לנו את העלויות השנתיות על שמן הזית.
 
ביצים אורגניות (ביצי חופש):
ביצי חופש הינן ביצים מתרנגולות הגדלות בשיטה אורגנית, חיות בטבע, באוויר החופשי, באזור נרחב בו ניתן לשוטט בחופשיות, ונהנות ממזון אורגני.
העבודה בלול מהווה עבור החברים מסגרת טיפולית חשובה. תהליך האכלת התרנגולות ואיסוף הביצים מעניק לחברים הזדמנות להתחבר לטבע ולחי. האופן בו עליהם לטפל בביצים – בעדינות וסבלנות מרבית, לארוז אותן בזהירות, ולהובילן לצרכנים, עוזר להם לפתח את היכולת המוטורית ותחושת האחריות המונחת על כתפיהם מעצימה אותם.
לול התרנגולות שלנו מתפרש על שטח של כ-70 מ"ר, ומכסת המכירה שלנו היא 500,000 ביצים לשנה. התוצרת של הלול מיועדת כיום בעיקר לצריכה פנימית ולשוק המקומי, ואנו מקווים להגדיל בקרוב את המכסה ל-550,000 ביצים בשנה, מה שיאפשר לנו לספק עבודה לחברים נוספים וייצר הכנסה נוספת לכישורית.
 
 

צרו קשר

בקעת בית הכרם 2012300  
טל. 9085110 04                        
פקס. 9986810 04           
kishorit@bezeqint.net