כלבייה

בכישורית מרכז כלבני המתמחה בגידול ומכירת כלבי שנאוצר ודקל ננסיים, בעלי ייחוס ותעודות, שחלקם הפכו לאלופי אירופה. במרכז קיים גם פנסיון לכלבים ברמה גבוהה (ליווי וטרינרי, תאים מצופי קרמיקה וחימום במנורה בחורף, טיולים בחצר מרכזית גדולה), בית אבות לכלבים, מספרה ושירותי טיפוח לכלבים, ומרכז לימודי הכולל ספרות ענפה בנושאי כלבנות, אילוף ותרפיה בעזרת כלבים.

כשחיפשנו ענפי תעסוקה לכישורית, הבנו שישנה התאמה מצוינת בין בניית מרכז כלבני לאוכלוסיית הכפר. בחיפוש אחר מין הכלב המתאים בחרנו את השנאוצר והדקל הננסיים, לאור גודלם הקטן, בריאותם הפיזית הטובה, יכולתם לפנק ולהתפנק והיותם כלבים של איש אחד למרות שיאהבו את המשפחה כולה.
ואכן, הכלבייה של כישורית היא ענף תעסוקה חשוב לחברי כישורית העובדים בו. בקשר עם הכלבים, מוצאים חברים סיפוק לצרכים כמו מגע, חברות, אהבה, תשומת לב, הבנת מעגל החיים, הפחתת מתח, הקטנת תחושות של תסכול, חוסר אונים ובדידות, וכן קשר עם בוגרים אחרים שעובדים עם במרכז הכלבני.
החוויות האישיות שאנחנו רואים אצל החברים בשטח, מגובות על ידי מחקרים המראים כי קשר עם בעלי-חיים עשוי לתרום תרומה משמעותית לבריאות הפיזית והנפשית של בני אדם, כולל פיתוח קשרים חברתיים עם בוגרים בעלי צרכים מיוחדים אחרים, ועם אנשים בכלל.
אתר האינטרנט של הכלבייה:

עוד מקומות עבודה בכישורית